Salon Masażu Tajskiego i Balijskiego Oaza SPA Łódź

Kobido

Masaż Kobido zwany również niechirurgicznym liftingiem twarzy jest to bardzo energiczny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który wpływa na głębsze warstwy skóry twarzy i mięśnie. Charakterystyczne przy masażu Kobido jest zmienne tempo masowania- powolne ruchy mają wprowadzić w stan relaksu i uspokojenia natomiast szybsze tempo pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Poprawia się kontur twarzy a zmarszczki już po pierwszym zabiegu stają się płytsze i mniej widoczne. 

Masaż Kobido składa się z 4 etapów.

Pierwszym z nich jest masaż tkanek głębokich – w tej części masażystka nie używa żadnych kosmetyków, masaż wykonuje się na sucho. Etap ten ma za zadanie zniwelować napięcie mięśniowe i wygładzić zmarszczki.

Drugim etapem jest wprowadzenie pacjentki w stan głębokiego relaksu. Na tym etapie rozprowadzamy olejek na skórze twarzy, szyi i dekoltu- dominują powolne i długie ruchy, które pobudzają mikrokrążenie.

Trzeci etap to drenaż limfatyczny- zmniejsza obrzęki oraz opuchliznę.

Kolejny etap to lifting- ruchy w tej fazie są zdecydowanie szybsze i mocniejsze dzięki czemu dochodzi do pobudzenia i odżywienia tkanek. Masażystka stosuje technikę szczypania, wibracji, podciągania i podrzucania. Partie na których najbardziej skupia się terapeutka to: bruzda nosowo wargowa i okolice oczu i czoła. Techniki liftingujące wykonuje się głównie na twarzy, ale mogą być również wykonywane na szyi i dekolcie.

Ostatni etap masażu Kobido to akupresura- masażystka uciska konkretne punkty twarzy, aby usprawnić pracę całego mięśnia.

 Masaż Kobido- jak często go wykonywać? 

Efekty widać już po pierwszym zabiegu, ale żeby uzyskać trwały efekt trzeba go powtarzać regularnie- raz lub dwa razy w tygodniu. Zazwyczaj poleca się serię zabiegów od 5 do 10 zabiegów.  Pierwsze 5-6 masaży w krótszych odstępach a kolejne co 3-4 tygodnie. Nasza skóra po serii masaży będzie intensywnie odżywiona a zmarszczki widocznie spłycone. Poprawi się także owal twarzy, cera nabierze zdrowego świeżego wyglądu. 

Masaż Kobido-dla kogo?

Masaż Kobido przeznaczony jest dla kobiet w każdym wieku. Najwięcej Pań decyduje się na niego po 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia- zmarszczki, opadające powieki, powstająca bruzda nosowo wargowa. Kobiety młodsze korzystają z niego prewencyjnie- regularnie stosowany masaż liftingujący opóźnia proces powstawania zmarszczek, a twarz dłużej zachowuje owal. Niezależnie od wieku każda osoba decydująca się na ten rodzaj masażu ceni go za nieinwazyjność i brak skutków ubocznych. Jest on bezpieczny i z każdym miesiącem coraz bardziej popularny nie tylko w Japonii, ale i na całym świecie. Co ważne masaż pomimo pewnych intensywnych ruchów i tak należy do przyjemnych i relaksujących zabiegów. 

Kobido - lifting bez operacji i igieł

60 min za 1 osobę | 199 PLN
70 min za 1 osobę | 239 PLN
90 min za 1 osobę | 299 PLN

Zalety masażu Kobido:
– spłycenie zmarszczek, zmniejszenie widocznu efekty starzenia
– poprawia owal i rysy twarzy
– usprawnia krążenie krwi oraz limfy
– poprawa kolorytu skóry 
– łagodzi bóle głowy
– zmniejsza uczucie stresu
– zmniejsza sztywność karku i szyi
– dotlenia i odpręża
– przyspiesza regenerację skóry
– pobudza produkcję kolagenu i elastyny
– ułatwia wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków w głębsze partie skóry

Przeciwwskazania do masażu Kobido:

– ekstrakcja zęba

– przerwanie ciągłości naskórka

– opryszczka 

– nieleczone nadciśnienie tętnicze

– stany zapalne skóry

– nowotwory 

– trądzik różowaty w fazie zaostrzenia

 

– trądzik zapalny