Salon Masażu Tajskiego i Balijskiego Oaza SPA Łódź

Hammam

Hammam Marokański

110 min | 299 PLN

Hammam Marokański to bardzo intensywny i głęboki rytuał będący połączeniem akupresury, aromaterapii. jogi oraz ajurwedy. Masaż ten wywodzi się z rajskiej wyspy Bali. Jego głównym celem jest przywrócenie stanu harmonii.

 

Hammam to rytuał złożony z 4 etapów. Pierwszym z nich jest kilkuminutowy seans w saunie parowej.  Para i ciepło pomoże otworzyć pory, zmiękczy naskórek oraz usunie powierzchowne zanieczyszczenia. Po wyjściu z sauny na rozgrzane ciało nakładana jest piana stworzona z czarnego mydła oliwnego. Następnie nasza skóra poddana będzie energicznemu masażowi za pomocą szorstkiej rękawicy Kessa, jest to peeling, który pozwoli na bardzo dokładne złuszczenie martwego naskórka. Kolejnym etapem hammamu marokańskiego jest oczyszczenie glinką Rhassoul. Nakładamy ją na oczyszczoną i osuszoną skórę i po 15 min delikatnie zmywamy ją. Dzięki zawartym w glince minerałom takim jak cynk, selen, magnez, żelazo skóra staje się odżywiona. Poprawia się także elastyczność i jędrność skóry. 

 

 

Ostatnim etapem jest wmasowanie odżywczych olejków w ciało. Najczęściej wybieranym olejkiem jest olej arganowy nazywany eliksirem młodości.  Poprawia on nawilżenie, gładkość i elastyczność skóry, zmniejsza i wygładza rozstępy. Hammam to niepowtarzalny klimat Maroka, detoks dla skóry i relaks dla ciała i duszy.

Hammam Turecki

90 min | 249 PLN

Hammam Turecki jest rytuałem bardzo podobnym do hammamu marokańskiego. Różnica polega na tym,że w Hammamie Tureckim jest pominięty etap nakładania na ciało glinki Rhassoul. Pierwszym etapem Hammmamu Tureckiego jest pobyt w łaźni parowej. 

 

Już kilka min takiej sesji sprawi, że nasza skóra stanie się bardziej miękka i zwilżona.  To etap przygotowujący naszą skórę do dokładnego oczyszczenia i złuszczenia naskórka. Podczas zabiegu wykorzystywane jest mydło Savon Noir- jest to mydło w 100% roślinne wytwarzane tradycyjnymi metodami z czarnych oliwek i oleju oliwnego. Mydło łączymy z wodą, dzięki czemu powstaje delikatna piana, którą rozprowadzamy po całym ciele. 


Następnie masażystka zakłada specjalną rękawicę Kessa, która pozwoli na dokładne wykonanie peelingu, nasza skóra stanie się gładka i aksamitna w dotyku.

 

 

Hammam turecki domyka rytuał nawilżenia. Na ciało rozprowadzamy olej o włąściwościach odżywczych i wykonujemy delikatny masaż. Po zabiegu Hammamu nasza skóra stanie się bardziej wypielęgnowana, nawilżona, zregenerowana i odmłodzona.