Salon Masażu Tajskiego i Balijskiego Oaza SPA Łódź

Floating

KORZYŚCI FLOATINGU:

·       Relaks i redukcja stresu

Specjalne warunki stworzone w kabinie powodują, że umysł i ciało wchodzą w stan głębokiego relaksu. Godzinna sesja floatingu jest porównywalna do czterech godzin regenerującego snu. Rozluźnieniu całego ciała towarzyszy uwolnienie do krwioobiegu hormonów szczęścia – endorfin. Zmniejsza się poziom hormonu stresu – kortyzolu, co redukuje stres. Sesja floatingu prowadzi do całościowego zbalansowania układów w naszym ciele, czyli powracamy do stanu homeostazy.

·       Uspokojenie umysłu

Rozluźnienie ciała sprzyja wyciszeniu umysłu. Mózg samoczynnie ze stanu czuwania (fale beta) przechodzi w tryb relaksu i rozluźnienia (fale alpha), a następnie głębiej w stan wyostrzenia i niespotykanej klarowności umysłu zbliżony do medytacji (fale theta).

·       Regeneracja po wysiłku

Sesja w kabinie obniża ciśnienie krwi i tętno, zmniejsza poziom kwasu mlekowego (znikają zakwasy). Kolejnym efektem jest spadek zużycia tlenu w trakcie relaksu, co zwiększa jego dostępność w trakcie intensywnego wysiłku. Następuje redukcja napięcia mięśniowego, przez co radykalnie obniża się ryzyko kontuzji. Stosowane równolegle wizualizacje i sugestie mają udowodniony wpływ na poprawę wyników sportowych.

·       Łagodzenie bólu

Wydzielane do krwioobiegu endorfiny mają właściwości przeciwbólowe silniejsze od morfiny i są aktywne przez wiele godzin.  Pod wpływem sesji w kabinie poziom niepokoju ulega radykalnemu obniżeniu przez co odczuwanie bólu znacznie spada. Świadczą o tym zbadane parametry takie jak wysokość ciśnienia tętniczego, pulsu, poziom kortykotropiny, adrenaliny, noradrenaliny oraz reakcja skórno-galwaniczna. W rezultacie sesja floatingu łagodzi bóle kręgosłupa i głowy, stawów. Jest remedium na migreny, artretyzm, RZS, fibromialgię (nerwobóle mięśni).

·       Wspomaganie rehabilitację

Swobodne unoszenie się na wodzie odciąża stawy, ścięgna, więzadła, kości i mięśnie łagodząc ból i przynosząc ulgę.  Kąpiel w solance jest wskazana dla osób powracających do zdrowia po wszelkich złamaniach, kontuzjach, urazach i operacjach. W organizmie nie odczuwającym grawitacji krew swobodniej krąży i dociera do uszkodzonych obszarów, a wraz z nią trafiają potrzebne do gojenia substancje biochemiczne.

·       Wzrost kreatywności i intuicji

Zasadniczą przyczyną pojawiania się wzmożonego twórczego myślenia jest koncentracja osiągnięta dzięki ograniczeniu stymulacji sensorycznej. Następuje synchronizacja pracy obu półkul mózgowych, dająca równowagę i harmonię. Zwiększenie kreatywności następuje również poprzez fakt, iż podczas floatingu umysł samoczynnie wchodzi w stan alpha i theta. Stan theta charakterystyczny dla głębokiej medytacji pozwala na pojawianie się „olśnienia”, gdyż mamy wówczas dostęp do idei pochodzących z nieświadomości i intuicji.

·       Lepszy sen

Badania naukowe dowodzą, iż sesje floatingowe znacznie poprawiają jakość snu, dzięki relaksowi, usuwaniu napięć i stresu. Regularne sesje likwidują bezsenność, gdyż zostaje przywrócona faza REM podczas snu.

 

·       Korzyści zdrowotne

Sesje floatingu regulują pracę całego organizmu, prowadzą do homeostazy. Obniżają m.in. ciśnienie krwi, poprawiają funkcjonowanie serca i układu krążenia. Regulują biochemię organizmu np. układu gruczołów dokrewnych. Wzmacniają układ odpornościowy i oddechowy, usprawniają krążenie chłonki, zmniejszają zastoje, obrzęki tkankowe i stany zapalne. Dzięki wysokiemu zasoleniu solą EPSOM uzupełniany jest poziom magnezu. Następuje oczyszczanie organizmu z toksyn, szybciej goją się rany. Roztwór wody z solą oddziałuje również korzystnie na stawy. Ma działanie antyzapalne, antybakteryjne i antyłojotokowe. Sesje unoszenia się na wodzie pomagają organizmowi wchłaniać insulinę, poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i gospodarkę elektrolitami. Poprawiają przepływ tlenu przyczyniając się do lepszego wchłaniania substancji odżywczych, poprawiają tworzenie tkanki mózgowej, a nawet zapobiegają nawrotom migrenowych bólów głowy.

Floating

60 min za 1 osobę | 189 PLN
90 min za 1 osobę | 239 PLN
60 min dla dwojga | 289 PLN
90 min dla dwojga | 349 PLN

FLOATING polega na unoszeniu się na powierzchni roztworu wody i soli w specjalnie przygotowanej do tego kabinie. Kabina izolacji sensorycznej (bo o niej tu mowa), to dźwiękoszczelne, przestronne pomieszczenie o wymiarach 2,4m na 1,4m i wysokości 2,2 metry. Dzięki takim gabarytom możesz poczuć się bezpiecznie i bardzo komfortowo.

Korzyści FLOATINGU:

 • Poprawa koncentracji
 • Pomoc w radzeniu sobie z nałogami
 • Wspomaganie w terapii depresji i nerwic
 • Leczenie artretyzmu, reumatyzmu, obrzęków kończyn
 • Poprawa wyników sportowych (wydajności i sprawności)
 • Leczenie przeziębień oraz wspomaganie leczenia chorób górnych dróg oddechowych
 • Oczyszczanie organizmu z toksyn i poprawa przemiany materii
 • Szybsza nauka
 • Pozytywny wpływ na włosy i skórę (np. trądzik, cellulit)
 • Łagodzenie i eliminacja stanów zapalnych stawów i ścięgien, kontuzji i stłuczeń
 • Obniżanie ciśnienia i poprawa krążenia krwi
 • Wspomaganie medytacji
Jakie są przeciwskazania do korzystania z sesji floatingu?

Niemal wszyscy mogą korzystać z sesji floatingu z wyjątkiem sporadycznych przypadków. Osoby poniżej 18 lat mogą korzystać z naszych usług wyłącznie za zgodą ich opiekunów.
Do pozostałych przeciwwskazań należą:

 • epilepsja (padaczka)
 • ciężkie depresje lub psychozy (leczone psychiatrycznie)
 • I trymestr ciąży
 • zakrzepica
 • zapalenie ucha
 • rany otwarte, uszkodzenia skóry, owrzodzenia skóry, podrażnienia i infekcje
 • spożycie alkoholu i innych środków odurzających
 • wiek poniżej 16 roku życia z uwagi na nie zakończony etap rozwoju mózgu
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • nowotwory złośliwe skóry. 

Tych rzeczy NIE WOLNO robić w kabinie i pomieszczeniu łazienkowym:

– nie wolno w kabinie kłaść się na brzuchu i nurkować, może to spowodować zachłyśnięcie się słoną wodą,

– nie wolno zarówno pod prysznicem jak i w kabinie załatwiać potrzeb fizjologicznych – grozi to wysoką karą pieniężną,

– do kabiny nie wolno wchodzić bez wzięcia dokładnego prysznica,

– korzystając z kabiny nie wolno być pod wpływem alkoholu i/lub środków odurzających,

– przed wejściem do kabiny zdejmij klapki,

– w pomieszczeniu nie wolno używać perfum, lakieru do włosów i innych środków zapachowych,

– po pomieszczeniu nie wolno chodzić, jeśli z ciała i stóp nie została spłukana sól. Istnieje duże ryzyko poślizgnięcia się.

Najczęstsze pytania dotyczące sesji Floatingu

1.     Co muszę ze sobą zabrać na sesję floatingu?

Wystarczy zabrać ze sobą klapki. Na miejscu zapewniamy szampon i żel pod prysznic oraz zatyczki do uszu. Nie potrzebujesz stroju kąpielowego, gdyż całe pomieszczenie, w którym jest kabina do floatingu i prysznic masz do swojej dyspozycji.

2.    Czy czepek i strój kąpielowy są potrzebne?

Noszenie czepka jest niepotrzebne, a nawet niewskazane, gdyż może on przeszkadzać w odprężeniu. Brak czepka pozwala w pełni skorzystać z dobroczynnych właściwości soli EPSOM. Nie ma potrzeby zakładania stroju kąpielowego. Pomieszczenie, w którym znajduję się kabina wraz z łazienką jest przeznaczone wyłącznie do Twojej dyspozycji, możesz tam czuć się swobodnie.

3.    Co to jest sól EPSOM i jak wpływa na skórę?

Sól EPSOM jest siarczanem magnezu, a magnez w niej zawarty przenika przez skórę podnosząc jego poziom w organizmie. Siarczany przyczyniają się z kolei do tworzenia białek w stawach, enzymów, tkanki mózgowej itd. Odgrywają ważną rolę w procesie odtruwania organizmu. Kąpiel w siarczanie magnezu jest więc znakomitym i łatwym sposobem na uzupełnienie niedoborów tych substancji w naszym ciele. Kąpiel w siarczanie magnezu nie powoduje zmarszczeń skóry typowych dla zwykłych kąpieli a wręcz przeciwnie powoduje, że skóra po kąpieli jest gładka i delikatna. Sól EPSOM korzystnie działa na różne choroby skórne.

4.    Czy można spać w kabinie?

Podczas głębokiego relaksu jaki ma miejsce podczas floatingu bardzo często zdarza się zasnąć i jest to całkowicie bezpieczne. Koniec sesji w kabinie jest zawsze sygnalizowany.

5.     Co jeśli nie umiem pływać?

Nie są potrzebne umiejętności pływackie, aby unieść się na wodzie. Głębokość wody wynosi zaledwie 25 cm a dodatkowo wysokie zasolenie wody sprawia, iż samoczynnie unosisz się na wodzie.

6.    Co jeśli mam klaustrofobie?

U Nas skorzystasz z kabiny a nie z kapsuły. Wnętrze kabiny jest bardzo duże i przestronne – ma 2,4m długości, 1,4m szerokości i 2m wysokości. Osoby nawet z silną klaustrofobią nie odczuwają dyskomfortu. W kabinie znajduje się włącznik oświetlenia, który można nacisnąć w dowolnym momencie sesji, o jego włączeniu i wyłączeniu sam decydujesz. Dodatkowo możesz pozostawić uchylone drzwi do kabiny – co może znacznie zwiększyć Twoje poczucie komfortu podczas sesji. Poczucie kontroli i możliwość samodzielnego decydowania o tych kwestiach powoduje, że strach znika po wejściu do kabiny. Wewnątrz kabiny znajduje się przycisk wzywając obsługę.  Istnieje możliwość obejrzenia pomieszczenia i kabiny zanim zdecydujesz się na sesję. 

7.    Jak zachowana jest higiena wody w kabinach?

Dzięki temu, że codziennie kontrolujemy takie parametry jak: pH, nadtlenek wody (H2O2) i stężenie soli – woda w kabinie do floatingu jest w 100% sterylna. Całkowita wymiana wody w kabinie odbywa się okresowo – w zależności od częstotliwości użytkowania kabiny. Pomiędzy klientami cała woda jest trzykrotnie filtrowana przez specjalistyczne filtry: UV, który eliminuje wszelkie bakterie i wirusy, oraz filtr mechaniczny o bardzo małej przepuszczalności (1 mikrona), co pozwala na zachowanie klarowności wody i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Wysokie zasolenie wody dodatkowo sprzyja utrzymaniu wysokich warunków higienicznych. Oprócz tego woda jest okresowo dezynfekowana specjalistycznymi środkami, a kabina dokładnie czyszczona. Każda osoba korzystająca z kabiny jest zobligowana do wzięcia prysznica przed sesją. Reasumując powoduje to, że woda w kabinie przewyższa standardy wody basenowej czy jacuzzi.

8.    Czego unikać przed sesjami w kabinach floatingowych?

Nie należy spożywać alkoholu i/lub innych substancji wpływających na stan percepcji.
Przed sesją najkorzystniej jest spożyć lekki posiłek – nie przejadać się.
Wskazane jest też zrezygnować z golenia na mokro i depilacji w ciągu 24 godzin przed wizytą, gdyż w tym przypadku silnie skoncentrowana solanka może spowodować uczucie pieczenia i podrażnić skórę. Zapoznaj się z zakładką „przebieg sesji”.

9.    Jestem w ciąży, czy mogę skorzystać z sesji?

Kobiety w ciąży mogą korzystać z kabin, jednakże należy najpierw skonsultować się z lekarzem jeśli jesteś w I trymestrze. Temperatura wody nie jest tak gorąca jak w jacuzzi więc nie jest to przeciwskazaniem. Dodatkowo kobiety w ciąży w ten sposób mogą doświadczyć relaksu, odciążyć kręgosłup i doświadczyć wiele przyjemnych emocji związanych z usłyszeniem bicia serca swojego dziecka. Sama korzystałam z sesji floatingu będąc w drugim miesiącu ciąży.

10. Czy w kabinie jest cicho?

Pomieszczenie, w którym znajduje się kabina jest mocno wyciszone. Sama kabina wykonana jest z materiału, który bardzo mocno minimalizuje docierające odgłosy. To powoduje, że kabina izoluje od dźwięków dzięki czemu można doświadczyć głębokiego relaksu.  

11.    Czy podczas sesji nie zmarznę?

Temperatura wody ma tyle samo stopni ile zewnętrzna temperatura Twojego ciała (34,8stopni), jeżeli tylko nie masz gorączki. Podczas całej sesji temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie dzięki czemu nie ma efektu wychłodzenia jak podczas kąpieli w wannie.

12.   Ile trwa sesja floatingu?

Sesja „rozpoznawcza” trwa 45 min. Standardowo sesja trwa godzinę.  Cały cykl przy takiej sesji trwa 1 h 25 min gdyż przed wejściem do wody masz 10 minut na prysznic i przygotowanie i po sesji również masz 15 minut na prysznic, wysuszenie włosów itp. Skrócone sesje oferowane są klientom, którzy nigdy wcześniej nie doświadczyli floating’u i chcą go wypróbować po raz pierwszy. Dłuższe, niestandardowe sesje są również możliwe.

13. Czy można wyjść wcześniej?

Można, ale po co? Raczej będziesz chcieć jak najdłużej przebywać w raju J

14.  Jak często i jak długo można floatować?

    W zależności od wewnętrznej potrzeby. Stali klienci korzystający z sesji raz, dwa razy w tygodniu i jest wiele osób korzystających z sesji raz na miesiąc. Sportowcy korzystają z sesji po każdym większym wysiłku fizycznym, a osoby mające stresującą pracę poza regularnym floatingiem korzystają z kabiny np. przed ważnym spotkaniem/zebraniem. Standardowa sesja trwa 60 min.

15.   Czy noszenie soczewek kontaktowych to nie problem?

 

Część klientów podczas sesji pozostaje w soczewkach. My zalecamy zdjęcie ich przed sesją, gdyż istnieje możliwość dostania się odrobiny wody z solą i wówczas potarcie oka spowoduje dyskomfort.

16.   Boję się ciemności i mam napady paniki. Co, jeśli wystraszę się podczas sesji?

 

Przebieg sesji jest uzależniony od tego jak potrafisz się zrelaksować. Sesje floatingu pozwalają na wyciszenie i uspokojenie co pomaga pozbyciu się strachu. Jeśli dopadnie Cię obawa przed ciemnością w trakcie sesji – możesz w każdej chwili zapalić światło w kabinie (przycisk w zasięgu ręki).  Jeśli jednak twoje napady lęku są związane z zaburzeniami i korzystasz z porad psychiatry – radzimy skonsultować się z lekarzem przed sesją.

 

17.   Czy jedna sesja wystarczy?

    Korzyści z sesji są odczuwalne już po pierwszym razie. Jednakże podczas pierwszej sesji nie doświadczysz wszystkich korzyści w maksymalnym stopniu, gdyż Twój umysł i ciało dopiero zapoznaje się z nowymi warunkami i zaczyna po raz pierwszy funkcjonować w środowisku bez bodźców zewnętrznych. Już po 3 sesjach efekty są bardzo zauważalne. Twój umysł się wyciszy, ciało zrelaksuje, napięcia się zmniejszą a stres zminimalizuje, nie wspomnę o gładkiej skórze i wyostrzonych zmysłach. Jeśli cierpisz na bóle kręgosłupa, stawów czy migreny znacznie zmniejszy się odczuwanie bólu. Korzystanie regularne daje długofalowe korzyści i działa na umysł i ciało również między sesjami.